Psycholog Lublin

Centrum Psychoterapii “Genesis”

Jakie są rodzaje terapii?

Psychoterapia psychoanalityczna – spotkania 2-3 razy w tygodniu, czas trwania terapii 4-6 lat. Ta forma terapii jest skuteczna w leczeniu nerwic i zaburzeń osobowości. Polega na odkrywaniu i uświadamianiu sobie przyczyn swoich zachowań i uczuć. Efektem terapii jest większa satysfakcja z życia, jednak pacjenci muszą być przygotowani na ból i frustrację, które powstają podczas docierania do obszarów ukrytych w podświadomości.

Psychoterapia psychodynamiczna – spotkania odbywają się 1-3 razy w tygodniu, czas trwania terapii od kilkudziesięciu sesjii do kilku lat, skuteczna w leczeniu nerwic i zaburzeń osobowości. Terapia opiera się na relacji terapeutycznej i rozmowach, które mają pomóc pacjentowi w zrozumieniu siebie.

Psychoterapia behawioralna – terapia lęków i fobii, może trwać kilka miesięcy, w przypadku głębszych zaburzeń terapia może trwać nawet kilka lat. Stosowana w przypadku dziecięcych zaburzeń rozwojowych, lęków, fobii.

Psychpterapia humanistyczno-egzystencjalna – spotkania trwają od sześciu miesięcy do 2-3 lat, zazwyczaj jedna sesja w tygodniu. Stosowana u osób z zaburzeniami emocjonalnymi, mającymi trudności w związkach.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna – trwa od kilku spotkań do 2-3 lat. Stosowana w problemach lękowych, depresji, zaburzeniach odżywiania (anoreksja, bulimia), nadużyciach substancji psychoaktywnych, zaburzeniach osobowości.

Psychoterapia systemowa – spotkania co 2-4 tygodnie, wyjątkowo co tydzień, długość terapii zależy od zgłaszanego problemu, trwa od 5 spotkań do 1,5 roku. Stosowana do terapii małżeństw przeżywających kryzys i do pracy z rodzinami, dziećmi i młodzieżą.


 • Skontaktuj się

  Recepcja
  Tel.: 503 504 501
  poniedziałek – piątek:
  08:00-20:00
  Konsultacja z psychologiem
  Tel. dyżurny: 605 534 612
  poniedziałek – piątek:
  14:00-16:00 oraz 20:00-21:00

  email: wyślij wiadomość

 • Godziny przyjęć

  poniedziałek - piątek: 08:00-21:00
 • Nasz adres

  ul. Orlanda 25 lok. 2
  20-712 Lublin
 • Nasze serwisy

 • ^Do góry strony